Nkurunzizu opet u svojoj palati

Izvor: B92, 15.Maj.2015, 16:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nkurunzizu opet u svojoj palati

Burundijski predsednik Pjer Nkurunzizu vratio se danas, posle neuspelog državnog udara, u prestonicu Budžumburu i ponovo je u predsedničkoj palati.

"Vratio se u palatu", izjavio je agenciji Rojters portparol predsednika.

Veliki broj ljudi izašao je na ulice da bi pozdravio povratak predsednika.

Nkurunziza je bio u susednoj Tanzaniji na samitu kada je u sredu izvršen pokušaj državnog udara, a u zemlju se vratio sinoć.

Kako se očekuje, Nkurunziza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će se kasnije u toku dana obratiti naciji.

General Godefroid Nijombare koji je predvodio puč da se zbaci predsednik uhapšen je danas sa svojim saučesnicima i odgovaraće pred sudom za svoje postupkem kazao je predsednički portparol Gervais Abajeho.

U žestokim borbama u četvrtak, ubijeno je 12 vojnika pučista, kada su pokušali da zauzmu državni radio, rekao je jedan visoki oficir, posle borbe u glavnom gradu.

Načelnik generalštaba general Prime Nijongabo je naveo da je 35 drugih pobunjenika bilo ranjeno, a 40 se predalo. Ranjena su i četiri vojnika, lojalna predsedniku.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.