Izvor: Blic, 26.Maj.2011, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nije vreme za tačku
Dušan Petrović novi ministar trgovine i poljoprivrede kaže da je vreme da se na priču o portalu Nacionalni brend Srbije stavi tačka.
To je onaj portal za koji je lane plaćeno 28.800 evra a još nije urađen i aktiviran. Nije, koliko je javnosti poznato, bilo ni utakmice pri izboru izvođača radova, a nije ni odabrana firma nešto naročito referentna u tom poslu. Naime, primarno se bavi poslovima obezbeđenja.
Petrovićev prethodnik Slobodan Milosavljević koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je i naručio sajt pokušao je da nas "prevesla” tvrdeći kako je sve urađeno po zakonu, jer da nije Državna revizorska komisija bi reagovala. Ali DRI je kontrolisala poslove Ministarstva u 2009. prošla godina je tek na redu.
Razumljiva je Petrovićeva želja da se ne bavi brljotinama prethodnika i da ceo slučaj spakuje u manji kofer. Jedino tako može da se bavi onim što mu je zapravo posao. Ali tačku na ovaj slučaj jedino mogu da stave revizori, budžetski i drugi inspektori koji će utvrditi jesu li pare poreskih obveznika date na "lepe oči” ili su korisnio potrošene.
Iskustvo nas uči da ne vereujemo nikome na reč. I vrapci znaju da su sajtovi, promena logotipa, izrada novog softvera, konsultantske usluge... dušu dali za izvlačenje para iz budžeta. I sve to pod firmom legaliteta i zakonitosti.
Čak i da svi kontrolori utvrde da je u konkretnom slučaju sve bilo zakonito ostaje gorak ukus da je posao jako skupo pogođen. Teško je verovati da bi i Milosavljević i Petrović po toj ceni i od tog izvođača naručili portal za svoju privatnu firmu. Nije vreme za tačku, već za istragu.
Portal "Nacionalni brend Srbije" počinje da radi ovih dana
Izvor: Advertiser-Serbia.com, 26.Maj.2011
ADVERTISER-SERBIA.COM / Beograd - Ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede, Dušan Petrović, izjavio je da će portal početi da radi ovih dana..(KLJUČNE REČI: brending; sajtovi; internet)>>>








