Izvor: B92, 14.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NORVESKA OBECALA POMOC UKOLIKO POBEDE DEMOKRATSKE SNAGE
Norveska vlada odlucila je da ce dati 35 miliona nemackih maraka za pomoc Srbiji, ukoliko demokratske snage pobede na septembarskim izborima. Ukoliko zapocnu demokratske reforme, Norveska predlaze da bi trebalo organizovati medjunarodnu donatorsku konferenciju za Srbiju, prenosi Rojters. "Ako demokratske snage pobede na predstojecim izborima i preuzmu politicko vojdstvo u Jugoslaviji... norveska vlada je odlucila da izdvoji 35 miliona maraka za podrsku tranziciji Jugoslavije u demokratsko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drustvo", saopstio je sef norveske diplomatije Tornbjern Jagland. "Taj fond ce biti namenjen za pomoc u socijalnoj, ekonomskoj i kulturnoj rekonstrukciji zemlje", navodi se u saopstenju koje je prenela norveska ambasada u Beogradu.









