Izvor: B92, 14.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NORVESKA OBECALA POMOC UKOLIKO POBEDE DEMOKRATSKE SNAGE

Norveska vlada odlucila je da ce dati 35 miliona nemackih maraka za pomoc Srbiji, ukoliko demokratske snage pobede na septembarskim izborima. Ukoliko zapocnu demokratske reforme, Norveska predlaze da bi trebalo organizovati medjunarodnu donatorsku konferenciju za Srbiju, prenosi Rojters. "Ako demokratske snage pobede na predstojecim izborima i preuzmu politicko vojdstvo u Jugoslaviji... norveska vlada je odlucila da izdvoji 35 miliona maraka za podrsku tranziciji Jugoslavije u demokratsko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drustvo", saopstio je sef norveske diplomatije Tornbjern Jagland. "Taj fond ce biti namenjen za pomoc u socijalnoj, ekonomskoj i kulturnoj rekonstrukciji zemlje", navodi se u saopstenju koje je prenela norveska ambasada u Beogradu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.