Moguća poledica na putevima

Izvor: RTS, 26.Jan.2011, 11:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moguća poledica na putevima

Na putevima u Srbiji, zbog niskih temperatura i vlažnih kolovoza, moguća je poledica, pa se vozačima savetuje da oprezno voze.Na graničnim prelazima zadržavanje vozila je do 20 minuta.

Prema podacima Operativnog centra Auto moto saveza Srbije, zbog niskih temperatura i vlažnih kolovoza, posebno u zonama sa maglom, na putevima u Srbiji moguća je poledica. Vozači se upozoravaju da oprezno voze.

U Srbiji preovlađuje oblačno i veoma hladno vreme bez padavina, osim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na teritoriji Vojvodine gde trenutno pada sneg.

Magla smanjuje vidljivost i usporava saobraćaj na području Vranja i Kraljeva.

Prema informacijama Javnog preduzeća ''Putevi Srbije'', na autoputevima, kao i na putevima prvog prioriteta, kako u nižim predelima, tako i preko prevoja, kolovozi su delimično vlažni.

Na državnim putevima drugog prioriteta kolovozi su mokri, ili pod mestimično raskvašenim snegom na kolovozu do pet centimetara, koga ima na teritoriji Vranja, Niša, Novog Pazara, Subotice, Kragujevca, Zaječara, Kruševca, Užica, Požege, Ivanjice, Čačka i u kolubarskom regionu.

AMS podseća vozače na zakonsku obavezu upotrebe zimske opreme, koja važi u do 1. aprila 2011. godine.

Vozila se na graničnim prelazima zadržavaju oko 20 minuta.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dodatni oprez zbog moguće poledice

Izvor: Blic, 26.Jan.2011

Prema podacima Operativnog centra Auto moto saveza Srbije, zbog niskih temperatura i vlažnih kolovoza, posebno u zonama sa maglom, na putevima u Srbiji moguća je poledica, pa se vozači upozoravaju da oprezno voze, drže veće odstojanje, izbegavaju nagle promene pravca i nagla zaustavljanja. ..U Srbiji...

Nastavak na Blic...

AMSS i Putevi Srbije: Dodatni oprez zbog moguće poledice

Izvor: SrbijaNet.rs, 26.Jan.2011

Prema podacima Operativnog centra Auto moto saveza Srbije, zbog niskih temperatura i vlažnih kolovoza, posebno u zonama sa maglom, na putevima u Srbiji moguća je poledica, pa se vozači upozoravaju da oprezno voze, drže veće odstojanje, izbegavaju nagle promene pravca i nagla zaustavljanja.

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.