Ministarstvo: U 103 škole nisu zaključene ocene

Izvor: NoviMagazin.rs, 31.Dec.2014, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministarstvo: U 103 škole nisu zaključene ocene

Ðaci u Srbiji od danas su na zimskom raspustu, a iz Ministarstva prosvete navode da su u 94 odsto škola đacima zaključene ocene i održana su odeljenska veća.

Od 1.768 škola u Srbiji, u šest odsto ustanova (103 škole) veća još nisu verifikovala ocene ali će to biti učinjeno početkom januara.

"Od ove 103 škole, odeljenjska veća su zakazana u 89 škola i ona će biti održana od 5. januara, a u 14 škola veća nisu zakazana", navedeno je u saopštenju Ministarstva.
>> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << />
Čelnici sindikata prosvete poručili su uoči raspusta da će deca čiji nastavnici štrajkuju mesec i po dana, prvi put otići na zimski raspust bez ocena u knjižicama.

Iz sindikata je najavaljeno da ocene neće biti zaključene u oko 400 škola u Čačku, Kragujevcu, Kraljevu, Nišu, Beogradu.
Pogledaj vesti o: Štrajk

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.