Izvor: N1 televizija, 15.Jun.2016, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ministar Stefanović najavio tužbu protiv NIN-a
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović najavio je da će tužiti nedeljnik NIN zbog naslovne strane tog magazina na kojoj ga dovodi u vezu s rušenjem objekata u beogradskoj četvrti Savamala.
"Najnovija naslovna strana NIN-a i tekst u pomenutim novinama je ništa drugo nego još jedno monstruozno i skandalozno pisanje ovog nedeljnog časopisa u kojem su iznete notorne laži o meni i funkciji koju obavljam. Zato sam primoran da reagujem i javno odbacim sve neistinite >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << optužbe koje je ovaj nedeljnik objavio u poslednjem broju i koje nemaju bilo kakve veze sa istinom", naveo je Stefanović u pisanoj izjavi.
On je dodao da će kroz tužbu dokazati "koliki su lažovi" u NIN-u i da će sav novac koji dobije na sudu, uplatiti u humanitarne svrhe.
Na naslovnoj stranici novog broja NIN-a koji izlazi sutra, navedeno je da rušenje u Savamali nije bilo moguće bez znanja i pomoći ministra policije.
"Rušenje u Savamali uključivalo je više različitih struktura: državne i nedržavne i više nivoa vlasti po vertikali. Otuda je odgovornost gradskog vrha nesporna. Jedino što nije dovoljna. Jer takav posao nije bio moguć bez znanja i pomoći ministra policije", naveo je nedeljnik u tekstu uz fotografiju ministra Stefanovića.
Ministar je te tvrdnje odbacio i naveo da takve optužbe može da iznese samo neko ko ne poznaje Zakon o policiji.
"Ni hiljadu naslovnih strana me neće sprečiti da nastavim da obavljam svoj posao u interesu građana Srbije, kao i da se svaki put suprotstavim lažima i klevetama. Imam potpuno poverenje u pravosudni sistem Srbije i zbog toga ću pravdu potražiti na sudu", saopštio je Stefanović







