Izvor: Nezavisne Novine, 03.Jul.2017, 07:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Meksički gradonačelnik oženio krokodila

Gradonačelnik meksičkog grada San Pedro Huamelula Victor Aguilar izabrao je krokodila da mu bude supruga u okviru domorodačke tradicije koja ima za cilj da donese sreću lokalnim ribarima.

Ženka krokodil je krštena u četvrtak, a na dan "D" bila je obučena u bijelu odeću dok joj je vilica bila zavezana, piše klix.

Od gadonačelnika San Pedro Huamelule se očekuje da se svake godine vjenča s novim krokodilom, kao dio legende koja kaže da ovakva ceremonija donosi >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sreću u pecanju od kojeg živi većina lokalnog stanovništva.

"Ovim ritualom se molimo za dobru setvu, a more i lagune da nam daju hranu koja nam je potrebna, kao i da sve bude u redu u našem mjestu", rekao je gradonačelnik.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.