Mediji: Vlada Izraela odlučila da obustavi vatru u Gazi

Izvor: Beta, 20.Maj.2021, 22:24

Mediji: Vlada Izraela odlučila da obustavi vatru u Gazi

Članovi užeg sastava Vlade Izraela zaduženog za bezbednost odobrili su jednostrani prekid vatre u cilju okončanja 11-dnevne vojne operacije u pojasu Gaze.Ta odluka je doneta večeras posle snažnog pritiska SAD da Izrael okonča ofanzivu protiv palestinskih ekstremističkih organizacija u pojasu Gaze, javili su izraelski mediji.Za sada se ne zna kada će prekid vatre stupiti na snagu.Javni servis Kan javio je da će vojne akcije odmah prestati, dok su drugi televizijski kanali naveli da će se to desiti noćas u 2.00 po lokalnom vremenu (1.00 po centralnoevropskom).Za sada nema reagovanja palestinskog ekstremističkog Hamasa, naveo je Asošiejted pres.Druge agencije javljaju da je primirje "zajedničko i simultano", po principu "zatišje za zatišje".Od početka sukoba 10. maja izraelska vojska je izvela stotine udara iz vazduha, ciljajući infrastrukturu Hamasa, uključujući, kako je tvrdila, mrežu tunela.Hamas i druge ekstremističke organizacije ispalile su više od 4.000 raketa na izraelske gradove, ali su stotine pale na palestinsku teritoriju i većina je presretnuta.U pojasu Gaze je poginulo najmanje 230 Palestinaca, a u Izraelu 12 ljudi.

Nastavak na Beta...






Povezane vesti

PREKID VATRE IZMEĐU IZRAELA I HAMASA Okončan jedanaestodnevni oružani sukob, stradalo više od 240 ljudi,

Izvor: Blic, 21.Maj.2021, 07:24

Prekid vatre između Izraela i palestinskog Hamasa u Pojasu Gaze stupio je na snagu rano jutros u 2.00 po lokalnom vremenu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.