Izvor: B92, 10.Avg.2015, 11:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MH370: Nastavljena potraga za delovima
Na francuskom ostrvu Reinionu u Indijskom okeanu nastavljena je potraga za malezijskim avionom koji je nestao 8. marta 2014. godine.
Deo krila nestalog aviona nedavno je pronađen kod tog ostrva.
Za dalju potragu su zaduženi predstavnici za zaštitu životne sredine i morske obale ostrva.
Malezijski premijer Nadžib Razak izjavio je 5. avgusta da su ostaci avionskog krila ostaci malezijskog aviona MH370 nestalog s 239 putnika i članova posade.
Komad >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << metala pojavio se na obali ostrva Reinion u Indijskom okeanu posle čega je poslat u Francusku na ekspertizu.
Pored potvrde porekla dela avionskog krila, istražitelji će pokušati da dobiju neki uvid o tome šta je izazvalo pad aviona na letu od Kuala Lumpura do Pekinga.
Avion malezijske aviokompanije nestao je sa radara u martu prošle godine sa 239 putnika i članova posade, na letu od Kuala Lumpura do Pekinga.
Prošle sedmice, dva metra dugačak deo krila, sa morskim račicićima prikačenim na površini, pronađen je blizu francuskog ostrva, a stručnjaci su potvrdili da pripada avionu tipa "boing 777".





