Izvor: Blic, 10.Jan.2014, 07:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krenule isplate subvencija za stanove
Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita potpisala je svih 370 zahteva za subvencionisane stambene zajmove koji su stajali mesecima.
- Nikakvih zastoja u isplatama neće biti, teoretski ukoliko bi sve banke podnele zahtev za isplatu subvencionisanog kredita u jednom danu, Nacionalna korporacija bi istog dana mogla da isplati svih 370 subvencija - kaže za “Blic” Maja Kosovčević, v.d. direktora Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Na pitanje kada će biti isplaćen poslednji od 370 zahteva, Kosovčevićeva kaže da se ne može predvideti kada će se to desiti, jer to zavisi od banaka.
U program subvencionisanog stambenog kreditiranja prošle godine bilo je uključeno 18 banaka. Prosečan iznos kredita banke uz subvenciju u 2013. bio je 37.153 evra, dok je prosečan iznos subvencije države 4.644 evra.
Oni građani čije zahteve za kreditiranje od banaka nije preuzela NKOSK do 13. decembra, neće moći da računaju na subvencionisane zajmove, s obzirom na to da ih država više ne odobrava
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Krenule isplate subvencija za stanove
Izvor: Dzungla.org, 10.Jan.2014
Nacionalna korporacija za osiguranje stambenih kredita potpisala je svih 370 zahteva za subvencionisane stambene zajmove koji su stajali mesecima. . OpširnijeBlic







