Kolumbija uzgaja genetski modifikovanu marihuanu

Izvor: AlternativneVesti.com, 25.Jun.2011, 13:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolumbija uzgaja genetski modifikovanu marihuanu

Kolumbijski seljaci sve više uzgajaju genetski modifikovanu marihuanu čije je seme u ovu državu uvezeno iz Evrope i Sjedinjenih Država, objavio je AFP. Prema izveštaju ove agencije, genetski modifikovana „trava“ uzgaja se u staklenim baštama, a na kolumbijskom tržištu dostigla je cenu od 54 dolara po kilogramu. To je, prenosi AFP, čak deset puta skuplje od obične marihuane, a lokalne vlasti tvrde da je ova hibridna vrsta kanabisa „kvalitetnija od tradicionalne marihuane“, >> Pročitaj celu vest na sajtu AlternativneVesti.com << kao i da daje mnogo bolje prinose.
Nova vrsta marihuane popularno se naziva „kripi“, ali i „La Kominera“, što je inače ime kolumbijskog sela u kome se najviše uzgaja.
Uprkos činjenici da je uzgajanje ove vrste droge zabranjeno u Kolumbiji, seljaci otvoreno priznaju da je seme genetski modifikovane marihuane uvezeno iz Holandije. Naglašavaju i da se mnogi farmeri bave proizvodnjom kako modifikovane tako i standardne „trave“.
„Nisam srećan što prodajem marihuanu, ali šta da radim“, kazuje jedan kolumbijski farmer, a prenosi AFP.

Nastavak na AlternativneVesti.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta AlternativneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta AlternativneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.