Kfor sprečio protest Srba na Jarinju

Izvor: Vesti-online.com, 15.Nov.2012, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kfor sprečio protest Srba na Jarinju

Američki vojnici u sastavu Kfora nisu danas dozvolili Srbima da protestuju na prelazu Jarinje na severu Kosova i Metohije, gde su pokušali da dođu u protestnoj vožnji zbog uspostavljanja integrisanog sistema upravljanja prelazima.

Kfor razvukao bodljikavu žicu po putu i sprečio prilaz Jarinju  

Nekoliko stotina metara ispred prelaza Jarinje vojnici su razvukli po putu bodljikavu žicu >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i onemogućili koloni vozila da nastavi put ka prelazu gde je nameravala da se okrene i vrati prema Kosovskoj Mitrovici.

 

Sa vojnicima su razgovarali predstavnici opštine Kosovska Mitrovica na šta je Kfor propustio samo dva automobila iz kolone, dok su se ostali vratili u Leposavić, Zvečan i Kosovsku Mitrovicu odakle su jutros krenuli. Za ostale učesnike u saobraćaju nije bilo zabrane kretanja.

 

Protestnom vožnjom od mosta na Ibru koji razdvaja severni od južnog dela Kosovske Mitrovice do administrativnog prelaza Jarinje na krajnjem severu Kosmeta, građani su želeli da pokažu da se neće pomiriti sa, kako navode, uspostavljanjem granice između Kosova i centralne Srbije.

 

Predsednik Društva srpsko-slovenske solidarnosti, koje je organizovalo protest, Vladimir Rakić, rekao je novinarima da "mirnom protestnom vožnjom žele da pokažu Euleksu, međunarodnoj zajednici i vlastima u Beogradu da se ne slažu sa primenom sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima.

 

"Mi ćemo se, kao i danas, mirnim putem nastaviti da se suprotsavljamo nameri da se uspostavi granica", rekao je Rakić i dodao da je plan bio da se vožnja nastavi do Rudnice (u centralnoj Srbiji) kako bi se i vlastima u Beogradu poslala poruka da se Srbi neće složiti sa "namerom da ih odvajaju od centralne Srbije".

 

"Sve što je do sada dogovoreno predstavlja granicu, a mi ne možemo da se pomirimo da posle 13 godina borbe i suprostavljanja svetskim moćnicima i Albancima granicu uspostave pomoću naše države Srbije", rekao je Rakić.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.