Kfor nezadovoljan stanjem u Brđanima

Izvor: RTS, 26.Nov.2012, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kfor nezadovoljan stanjem u Brđanima

Predstavnici Kfora sastali su se sa predsednicima opština severna Kosovska Mitrovica Krstimirom Pantićem i Zvečan Dragišom Milovićem, poručivši im da su nezadovoljni razvojem događaja u naselju Brđani u severnoj Kosovskoj Mitrovici.

Kfor je nezadovoljan razvojem događaja u naselju Brđani u severnom delu Kosovske Mitrovice uz ocenu da predstavnici zajednica snose odgovornost za povećanje tenzija.

Predstavnici Kfora sastali su se sa predsednicima opština severna >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Kosovska Mitrovica Krstimirom Pantićem i Zvečan Dragišom Milovićem u bazi Noting Hil kako bi razmotrili situaciju u Brđanima.

Kako navodi u saopštenju Kfora, predstavncima zajednica rečeno je da legalnost građevinskih radova ne potpada pod odgovornost te međunarodne misije niti da o tome mogu da odlučuju.

U saopštenju se ističe da su predstavnici zajednica upozoreni da se uzdrže od bilo kakvih akcija koje se mogu protumačiti kao povećanje tenzija i ometanje progresa.

Kfor je, takođe, jasno rekao da samo četiri organizacije imaju ovlašćenje za nošenje oružja na Kosovu, a to su Kfor, Euleks, Kosovska policija i Kosovske bezbednosne snage.

Ukoliko Kfor primeti bilo koje druge naoružane osobe koje na bilo koji način prete da ugroze sigurno i bezbednosno okruženje, međunarodne snage su u potpunosti ovlašćene da brzo i odlučno reaguju kako bi sankcionisao prestupnike.

U tom cilju će predstavnici zajednica takođe snositi odgovornost, upozorava se u saopštenju.

Kfor svoju misiju obavlja odlučno, oprezno i nepristrasno i ohrabruje sve činioce da doprinesu dijalogu i mirnom donošenju rešenja, navodi se u saopštenju.

Srbi su revoltiranih namerom Albanaca da u tom delu severnog dela Kosovske Mitrovice izgrade nove kuće, zbog čega su 22. novembra organizovali i protest u naselju Brđani.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Kfor nezadovoljan stanjem u Brđanima

Izvor: S media, 26.Nov.2012

Kfor je danas izrazio nezadovoljstvo razvojem događaja u naselju Brđani u severnom delu Kosovske Mitrovice uz ocenu da predstavnici zajednica snose odgovornost za povećanje tenzija...Predstavnici Kfora sastali su se danas sa predsednicima opština severna Kosovska Mitrovica Krstimirom Pantićem i...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.