
Izvor: RTS, 22.Maj.2012, 13:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Kampina" odustala od "Imleka"
Holandska kompanija "Rojal Frisland Kampina" odustala od kupovine beogradskog "Imleka" i Mlekare "Subotica", koje su u vlasništvu "Denjub fuds grupe". Kompanije nisu uspele da postignu dogovor o uslovima preuzimanja mlekara.
Holandski proizvođač mleka "Rojal Frisland Kampina" i "Denjub fuds grupe" okončale su pregovore u vezi sa akvizicijom "Imleka" i Mlekare "Subotica", jer, kako su u odvojenim saopštenjima navele, nisu uspele da postignu zadovoljavajući dogovor >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << o uslovima preuzimanja mlekara.
Holandski proizvođač mleka "Rojal Frisland Kampina" i "Denjub fuds grupa" potpisali su 2. februara ove godine memorandum o razumevanju o preuzimanju dve mlekare u Srbiji, a Komisija za zaštitu konkurencije Srbije odobrila je preuzimanje krajem aprila.
"Denjub fuds grupe" saopštila je da kao vlasnik "Imleka", Mlekare "Subotica", "Bambi" Banata i fabrike mineralne vode "Knjaz Miloš" razmatra mogućnost dalje konsolidacije industrija hrane i pića sa "Imlekom" kao nosiocem integracije.
Grupom "Denjub fuds" upravlja investicioni fond "Salford".
"Rojal Frisland Kampina" je u saopštenju navela da će nastaviti potragu za prilikama koje će joj pomoći da realizuje poslovnu strategiju do 2020. godine, čiji je cilj održivi razvoj.
"Frisland Kampina" u regionu posluje na području Mađarske, Rumunije i Grčke.
"Imlek" i Mlekara "Subotica" zajedno opslužuju tržište od oko 25 miliona potrošača, a ukupan prihod kompanija iznosi oko 270 miliona evra.
Mlekare imaju oko 1.470 zaposlenih u šest proizvodnih pogona i četiri kancelarije smeštene u Srbiji, Bosni i Hercegovini i Makedoniji.
Kompanija "Rojal Frisland Kampina" zapošljava skoro 19.500 ljudi i kroz 100 proizvodnih pogona i prodajnih mesta posluje u 25 zemalja, a u 2010. godini imala je prihod od oko devet milijardi evra.
Pogledaj vesti o: Subotica