Kadilak Elvisa Prislija uskoro na aukciji u Austriji

Izvor: N1 televizija, 05.Okt.2018, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kadilak Elvisa Prislija uskoro na aukciji u Austriji

Austrijska aukcijska kuća Doroteum saopštila je da će uskoro u prodaji biti kadilak koji je slavni Elvis Prisli vozio od 1972. do smrti 1977. godine.

Automobil zlatne boje, koji je bio jedan od omiljenih Prisliju, prešao je oko 112.000 kilometara, a to uključuje i poslednju vožnju Kralja rokenrola od Las Vegasa do njegovog imanja u Grejslendu.

Kadilak je proizveden 1972. godine, ali je kasnije prilagođen i proširen, čime je to vozilo unikatno. Delimično je obložen >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << finim zlatom.

Prisli, koji je imao strast za automobile, kupovao ih je poklanjao prijateljima i bližnjima.

Kadilak koji je kupio jedan austrijski kolekcionar 2016. godine, procenjen je između 100.000 i 200.000 evra.

Aukcijska prodaja će biti 20. oktobra u Salcburgu.

Nastavak na N1 televizija...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.