KRIVOKAPIĆ NAJAVIO PROMENE! Premijer Crne Gore otkrio šta će biti sa ZAKONOM O SLOBODI VEROISPOVESTI

Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Dec.2020, 19:45

KRIVOKAPIĆ NAJAVIO PROMENE! Premijer Crne Gore otkrio šta će biti sa ZAKONOM O SLOBODI VEROISPOVESTI

Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić je rekao da će se nova vlada zalagati za najbolje odnose sa susedima.

Krivokapić je izrazio i žaljenje zbog proterivanja srpskog ambasadora Vladimira Božovića.

- Radićemo sve po procedurama. Znam da nam ne trebaju problemi, ako znamo ko smo i imamo integritet - dodao je.

U prvoj izjavi nakon polaganja zakletve, Krivokapić je rekao da su izmene Zakona o slobodi veroispovesti već pripremljene.

Vlada, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << dodao je, ima obavezu da ne razočara građane.

- Naš jedini cilj je da vas ne razočaramo. Osnovni element je očekivanje i realizacija, nismo želeli da dajemo obećanja jer podaci koje imamo nisu tačni - dodao je on.

Imamo, kako je rekao, statistiku koja je čudna i razlikuje se od statistike određenih ministarstva.

- Rezultati rada su jedino merilo makar joj proricali i 200 dana. Nema toga koji može napraviti rezultat za 200 dana. Organizacione promene su takvog karaktera da traže u svim situacijama najmanje tri meseca rada, može da piše i 30 ali to što piše nije realno - rekao je Krivokapić.

Nada se da će izmene Zakona oo slobodi veroispovesti biti prvi korak nove vlade i dodao:

- Prve nedelje imaćemo intenzivne razgovore sa svim ambasadorima, da li ćemo putovati u Brisel ili ovde se telekonferencijom sastati, videćemo - kazao je Krivokapić.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Povezane vesti

Krivokapić: Prvi korak izmjene Zakona o slobodi vjeroispovijesti

Izvor: Nezavisne Novine, 04.Dec.2020

PODGORICA - Premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić rekao je da njegova Vlada ima obavezu da ne razočara građane i da je već pripremila izmjene Zakona o slobodi vjeroispovijesti, što će biti njen prvi konkretan korak.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.