KO JE UHAPŠENI DRŽAVNI SEKRETAR POLEDICA?! Na funkciji već šest godina, sa njim pala ČITAVA GRUPA

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Feb.2020, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KO JE UHAPŠENI DRŽAVNI SEKRETAR POLEDICA?! Na funkciji već šest godina, sa njim "pala" ČITAVA GRUPA

Policija vršila pretrese u Beogradu i Novom Sadu.

U nastavku predistražnog postupka u vezi sa zloupotrebama u PD "Infrastruktura železnice“ a.d, danas je uhapšeno pet osoba među kojima je i državni sekretar Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Miodrag Poledica, saopšteno je iz Tužilaštva za organizovani kriminal.

Poledica je rođen u Beogradu 1969. godine. Osnovnu i srednju školu završio je u Beogradu, diplomirao na Saobraćajnom fakultetu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Univerziteta u Beogradu. Na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu završio specijalističke studije "Menadžment javne uprave".

Na funkciju državnog sekretara u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture imenovan je u aprilu 2014. godine a prethodno od je avgusta 2012. godine obavljao istu funkciju u Ministarstvu saobraćaja. Od 2003. do 2012. godine obavljao je dužnost načelnika Odeljenja za železnički i intermodalni transport u ovom ministarstvu.

Inače, 10. januara je uhapšen direktor JP "Infrastruktura železnice" Miroljub Jevtić zbog sumnje da je primio mito od 10.000 evra.

Jevtić je i dalje u pritvoru dok se ostala trojica brane sa slobode.

Tužilaštvo je nakon toga saopštilo da se sumnja da je Jevtić neosnovano i nepotrebno angažovao advokate na poslovima eksproprijacije zemljišta na trasama brzih pruga, te da postoji osnovana sumnja da su deo uplaćenog novca od JP "Infrastruktura železnice" po osnovu fakturisanih usluga u višemilionskim iznosima, kao mito, preko posrednika, predavali Jevtiću.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.