KINESKE VEŽBE MILITARIZOVANA HISTERIJA Američki stručnjak ocenio koliko će Pekingu biti potrebno vojnika za invaziju na Tajvan

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Avg.2022, 19:33

"KINESKE VEŽBE MILITARIZOVANA HISTERIJA" Američki stručnjak ocenio koliko će Pekingu biti potrebno vojnika za invaziju na Tajvan

Ekspert za Kinu Jan Vilijams rekao je da će Kini biti potrebna vojska od dva miliona da izvrši invaziju na Tajvan, prenosi The Sun.

Međutim, čak ni toliki broj vojnika ne garantuje superiornost NR Kine, koja bi mogla da ne uspe, kao Putin u Ukrajini, ocenjuje Vilijams.

China 'needs TWO MILLION soldiers to invade Taiwan and could fail just like Putin'https://t.co/DTe6nrJGO9

— The Sun (@TheSun) August 7, 2022

Vilijams je odluku o održavanju >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << vojnih vežbi u blizini Tajvana nazvao "militarizovanom histerijom". On je rekao da takva demonstracija sile ne znači uspešnu i laku invaziju.

Kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji je ranije rekao da je američka Vlada planirala posetu predsednice Predstavničkog doma Nensi Pelosi Tajvanu "kako bi stvorila krizu i ojačala svoje vojno prisustvo u regionu".

Kineske mere za zaštitu svog suvereniteta su "legitimne", rekao je on.

BONUS VIDEO: Vojne vežbe Kine oko Tajvana

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.