Jedna žrtva požara u Australiji

Izvor: B92, 18.Okt.2013, 10:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jedna žrtva požara u Australiji

Sidnej -- Vatrogasci se i danas na jugoistoku Australije bore sa više od 100 požara u kojima je jedna osoba poginula, a na stotine kuća uništeno.

Nešto niže temperature i slabiji vetar idu na ruku vatrogascima, koji navode da na nekim mestima plamen dostiže visinu i do 30 metara.

Zvaničnik vatrogasne službe u Novom Južnom Velsu je rekao da je situacija veoma "dinamična i veoma ozbiljna".

Jedan 63-godišnji muškarac je preminuo od posledica srčanog udara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok je pokušavao da ugasi požar koji je zahvatio njegovu kuću severno od Sidneja.

Na stotine građana je zbog požara noć provelo u centrima.

Premijer Australije, Toni Abot, koji je i sam vatrogasac dobrovoljac, posetio je neke od najgore pogođenih oblasti i izrazio strahovanje da bi moglo da bude još žrtava, prenela je agencija AFP.

Požari su uobičajeni u Australiji tokom letnjih meseci između decembra i februara, a prognostičari očekuju ove godine lošu situaciju s obzirom da je zima bila sušna, a da se očekuje veoma toplo leto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.