Javor iznenadio Novi Pazar, važna pobeda Donjeg Srema

Izvor: Vesti-online.com, 29.Mar.2014, 18:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Javora napravili su veliko iznenađenje, pošto su na svom terenu pobedili favorizovani Novi Pazar sa 1:0, u utakmici 21. kola Super lige.

Javor je tako došao do 20 bodova i 13. mesta, tako da više nije u zoni ispadanja. Novi Pazar je ostao četvrti sa 34 boda. Strelac jedinog pogotka na susretu u Ivanjici bio je Stanimir Milošković u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Milošković je

potom isključen u 87. zbog dva žuta kartona. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Važnu pobedu u borbi za opstanas zabeležila je i ekipa Donjeg Srema, koja je u Pećincima savladala Radnički 1923 iz Kragujevca sa 4:1. Golove za domaćina dali su Ognjen Damnjanović u 10, Miloš Mijić u 53, Uroš Sinđić u 65. i Đuro Zec u 88. minutu. Jedini pogodak za goste postigao je Darko Spalević u 72. iz penala.

Radnički je susret završio sa igračem manje pošto je Vladimir Bubanja isključen u 82. minutu zbog drugog žutog kartona. Donji Srem je izbio na 12. poziciju na prvenstvenoj tabeli sa 20 bodova, dok je Radnički mesto ispred sa bodom više.

Rezultati današnjih utakmica 21. kola fudbalskog prvenstva Srbije:

Donji Srem - Radnički 1923 4:1 (Damnjanović 10, Mijić 53, Sinđić 65, Zec 88 -  Spalević 72 penal), Javor - Novi Pazar 1:0 (Milošković 45), Sloboda - Rad, Crvena zvezda - Voždovac. Sutra: OFK Beograd - Partizan (14.30), Jagodina - Čukarički (17.00), Napredak - Spartak (17.00), Vojvodina - Radnički Niš (19.00).