Izvor: Prva.rs, 18.Jan.2017, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I sutra sneg, temperatura do nula stepeni
Na jugu i istoku biće od 5 do 10 centimetara, u brdovito-planinskim predelima i vise, a zbog jakog istocnog i severoistocnog vetra ocekuje se
lokalno stvaranje sneznih nanosa, upozorio je Republički hidrometeorloški zavod.
Sutra će jutarnja temperatura biti u intervalu od -9 do -4, a do 25. januara od -12 do -8, lokalno i oko -15 stepeni.
Najvisa dnevna tokom celog perioda u vecini mesta biće od -4 do 2 stepena, a u mestima sa duzim zadrzavanjem magle i niza.
U Srbiji >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << će sutra biti umereno i potpuno oblacno, mestimicno sa snegom, uglavnom u centralnim i juznim krajevima uz dalje
povecanje visine sneznog pokrivaca.
Vetar slab i umeren, na istoku povremeno jak, istocni i severoistocni, pa se lokalno ocekuje stvaranje sneznih nanosa.
Jutarnja temperatura biće od -9 do -4, a najvisa dnevna od -3 do 0 stepeni. Uvece i u toku noci očekuje se postepeni prestanak padavina.
U Beogradu će sutra biti pretezno oblacno i hladno, povremeno sa slabim snegom. Jutarnja temperatura biće oko -4, a najvisa dnevna oko -1 stepen.
Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, biće hladno u vecini dana suvo, samo se u noci ponedeljak na utorak u jugozapadnim i juznim krajevima uz nesto vise oblacnosti ocekuje retka pojava snega.
U jutarnjim satima umeren i jak mraz, a od subote mestimicno i magla koja se po kotlinama i ponegde u nizim predelima moze zadrzati duze tokom dana. U nedelju i ponedeljak umeren i jak jugoistocni vetar, u donjem Podunavlju i na jugu Banata povremeno sa olujnim udarima. Krajem perioda naoblacenje, mestimicno sa snegom, prvo u severnim i zapadnim krajevima.
Izvor: tanjug














