I Francuska odobrila testove Novacita na kovid-19

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Apr.2020, 10:04

I Francuska odobrila testove Novacita na kovid-19

Francuski Nacionalni savet za imunologiju, deo Instituta Paster, odobrio je dijagnostičke testove kompanije Novacit za kovid-19, saopštila je danas ta kompanija.

U saopštenju se dodaje da je testove prošle nedelje odobrilo i tajlandsko ministarstvo zdravlja.

Novacit je već dobio porudžbine za svoju opremu za dijagnostiku u Velikoj Britaniji i kao i odobrenje od američke službe za hranu i lekove.

"Procena i odobrenje naših testova na kovid-19 od Instituta Paster su važna potvrda. Radujemo se što ćemo podržati francuske vlasti u potrebama za testiranje na kovid-19", naveo je izvršni direktor Novacita Grem Mulis.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

I Francuska odobrila testove Novacita na kovid-19

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Apr.2020

PARIZ - Francuski Nacionalni savjet za imunologiju, dio Instituta Paster, odobrio je dijagnostičke testove kompanije Novacit za kovid-19, saopštila je danas ta kompanija.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.