Izvor: Radio Slobodna Evropa, 15.Mar.2014, 16:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hiršer treći put uzastopno osvojio Svjetski kup

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je u subotu, treći put uzastopno, titulu svjetskog šampiona u Svjetskom kupu, pošto je zauzeo četvrto mjesto u veleslalomu koji je vožen u Lencerhajdeu. Hiršeru je za osvajanje titule bilo potrebno da osvoji 19 bodova u današnjoj trci, ali je osvojio 50 i tako pretekao Norvežanina Aksela Lunda Svindala, koji nije završio trku. U nedjelju je na programu posljednja trka u sezoni, slalom, a Hiršer ima 31 bod više od Svindala, koji se ne takmiči...