Hapšenja zbog proizvodnje marihuane

Izvor: RTS, 02.Apr.2013, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenja zbog proizvodnje marihuane

Pronađena laboratorija za proizvodnju marihuane i velika količina te droge u akciji subotičke i somborske policije. Četiri osobe uhapšene.

Subotička policija uhapsila je slobode četiri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga i neovlašćeno držanje oružja, saopšteno je u MUP-u Srbije.

U akciji koja je sprovedena u saradnji sa somborskom policijom, pronađena je i laboratorija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za proizvodnju marihuane.

Kako se navodi u saopštenju, uhapšeni su A.Š. (43) i B.T. (36) iz Horgoša, K.V. (29) iz Malih Pijaca i Z.M. (37) iz Sombora.

Postoji osnovana sumnja da su A.Š., B.T. i K.V. duže vreme nabavljali marihuanu od Z.M. u Somboru i preprodavali je korisnicima na području Horgoša, Kanjiže i Subotice.

Prilikom pretresa vozila u kome su se nalazili osumnjičeni A.Š., B.T. i K.V., a po naredbi Višeg suda u Subotici, u subotu, 30. marta, policija je pronašla oko 500 grama marihuane, dok je u kući A.Š. pronađen pištolj i crna kapa, takozvana fantomka.

U isto vreme, somborska policija je na osnovu naredbe nadležnog suda pretresla prostorije koje je koristio Z.M. i pronašla laboratoriju za proizvodnju marihuane i 890 grama te opojne droge, 189 biljaka kanabisa i pištolj.

Nakon policijskog zadržavanja, svi osumnjičeni su uz krivičnu prijavu privedeni istražnom sudiji Višeg suda u Subotici, koji im je odredio pritvor do 30 dana.
Pogledaj vesti o: Subotica

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.