Hamas: Bez prekida vatre ne predajemo taoce

Izvor: B92, 27.Okt.2023, 10:12

Hamas: Bez prekida vatre ne predajemo taoce

Hamas, koji kontroliše Gazu, ne može da oslobodi taoce zarobljene tokom upada na jug Izraela 7. oktobra dok ne bude dogovoren prekid vatre.

Ovo je za ruski list "Komersant" izjavio Abu Hamid, član delegacije Hamasa koja je juče posetila Moskvu.

"Komersant" je citirao Abua Hamida koji je rekao da Hamasu treba vremena da locira sve ljude koje su palestinske frakcije otele u Izraelu i odvele u Gazu 7. oktobra.

"Odveli su nekoliko desetina ljudi, većinom civila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i treba nam vremena da ih nađemo u Pojasu Gaze, a onda da ih oslobodimo", rekao je Hamid i dodao da je potrebno "mirno okruženje" kako bi taj zadatak bio ispunjen.

Hamas je u četvrtak saopštio da je oko 50 talaca ubijeno tokom izraelskih vazdušnih napada na Pojas Gaze.

Izrael je prethodno apelovao na Rusiju da izbaci iz zemlje delegaciju Hamasa, ocenjujući poziv da ta delegacija dođe u Moskvu kao "žalosan i sramotan".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Zvaničnik Hamasa saopštio uslov za oslobađanje talaca

Izvor: Nezavisne Novine, 27.Okt.2023

GAZA - Palestinska militantna grupa Hamas koja kontroliše Gazu ne može da oslobodi taoce zarobljene tokom upada na jug Izraela 7. oktobra dok ne bude dogovoren prekid vatre, prenio je ruski list "Komersant" izjavu člana delegacije Hamasa koja je posjetila Moskvu.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.