
Izvor: Nezavisne Novine, 19.Avg.2016, 16:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Građani Brčkog sa državljanstvom RS će moći glasati na referendumu
BANJALUKA - Predsjednik Komisije za sprovođenje referenduma o Danu Republike Siniša Karan rakao je da odluka supervizora Brčko distrikta Brusa Bertona neće spriječiti građane distrikta koji imaju državljanstvo Republike Srpske da na drugi način glasaju na referendumu van teritorije distrikta.
"Već smo u punom jeku organizacije i te alternative za građane distrikta sa državljanstvom Republike Srpske da glasaju van teritorije distrikta", naglasio je Karan.
Na >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << pitanje Srne da prokomentariše Bertonovu odluku kojom je odbacio zahtjev za davanje saglasnosti za održavanja referenduma Republike Srpske u distriktu Brčko za građane koji imaju državljanstvo Republike Srpske, Karan je rekao da je Komisija za sprovođenje referenduma računala na tu opciju.
"Znali smo da je takva opcija moguća, jer je supervizor svojim nalogom još 2007. godine propisao da se referendumi na teritoriji Brčko distrikta mogu održavati isključivo uz prethodnu saglasnost supervizora u pisanoj formi, te da se sprovode isključivo pod uslovima koje on odobri", pojasnio je Karan.
Sa tog formalno-pravnog aspekta, kaže Karan, ova odluka nije sporna, ali je sporno obrazloženje, odnosno manifestacija jedne politike koja je protiv referenduma.
Supervizor za Brčko distrikt Brus Berton nije dao saglasnost za održavanja referenduma o Danu Republike u distriktu za građane koji imaju državljanstvo Srpske, saopšteno je danas iz OHR-a.
Nastavak na Nezavisne Novine...
„Supervizor za Brčko ne može da spreči građane sa državljanstvom RS da glasaju na referendumu van distrikta“
Izvor: Blic, 19.Avg.2016
Predsednik Komisije za sprovođenje referenduma o Danu Republike Siniša Karan rakao je odluka supervizora Brčko distrikta Brusa Bertona neće sprečiti građane distrikta koji imaju državljanstvo Republike Srpske da na drugi način glasaju na referendumu van teritorije distrikta...- Već smo u punom...