GRAD ĆE PLATITI SAHRANE ĐAKA Oglasio se predsednik Skupštine nakon ponude košarkaša velikog srca

Izvor: SrbijaDanas.com, 05.Maj.2023, 14:42

"GRAD ĆE PLATITI SAHRANE ĐAKA" Oglasio se predsednik Skupštine nakon ponude košarkaša velikog srca

Predsednik Skupštine Grada Beograda izjavio je da će porodice stradalih dobiti i druge vidove pomoći od svog grada.

Grad se zahvalio Luki Dončiću, košarkašu koji je ponudio da plati sahrane stradalih u masakru u školi na Vračaru, a povodom toga se oglasio i grad Beograd.

Nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu, NBA superstar Luka Dončić najavio je da će platili sahrane i da će pokriti sve neophodne troškove nakon stravičnog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << događaja. Nakon što je jedan đak ubio osmoro u centru Beograda, usred časa istorije, Dončić je pokazao veliko srce i iz njegove fondacije je zvanično potvrđeno da će platiti ispraćaje stradalih, povodom toga se oglasio i grad Beograd.

- Grad Beograd zahvaljuje porodici Dončić na izrazima saučešća i javno izrečenoj želji da snosi troškove sahrane poginulih đaka OŠ "Vladislav Ribnikar". Obaveštavamo javnost da je Grad Beograd, od momenta kada je gradonačelnik najavio svaku vrstu pomoći porodicama stradalih, u komunikaciji sa njima i jedna od prvih stvari koja je dogovorena jesu pokrivanje svih troškova i organizacije sahrana, kao i da nadležne službe već pripremaju organizacione detalje u vezi sa sahranom. Naravno, kako smo i najavili, porodice stradalih će dobiti i druge vidove pomoći od svog grada, a ovo je samo prva u nizu - izjavio je predsednik Skupštine Grada Beograda Nikola Nikodijević.

Zbog tragedije i izgubljenih dečijih,nevinih života moje srce je slomljeno! Moje misli su sa porodicama žrtava i celom nacijom.

Moja fondacija,povodom ovog teškog i nemilog dogadjaja,pruža podršku svim porodicama,učenicima i nastavnicima osnovne škole Vladislav Ribnikar.

— Luka Doncic (@luka7doncic) May 4, 2023

- Istovremeno, Grad Beograd zahvaljuje svim ljudima dobre volje, pojedincima i ustanovama iz Srbije i čitavog regiona, koji su uputili izraze iskrenog saučešća na adresu Skupštine Grada Beograda. Molimo sve dobrotvore koji su iskazali želju da pomognu, da usmere svoje donacije ka humanitarnim ustanovama u sistemu socijalne zaštite Grada Beograda. O svim daljim aktivnostima rukovodstvo Grada Beograda obaveštavaće građane redovno - naveo je Nikola Nikodijević.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.