Filipini: Bomba na proslavi

Izvor: B92, 01.Jan.2014, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Filipini: Bomba na proslavi

Manila -- Na filipinskom ostrvu Basilan, u toku novogodišnje proslave eksplodirala bomba. Poginulo šestoro, dok je isto toliko gostiju povređeno, saopštila je vojska.

Improvizovana eksplozivna naprava je eksplodirala u blizini katoličke crkve u gradu Sumisipu na Basilanu, ostrvu na kojem deluje militantna grupacija Abu Sajaf, povezana sa Al Kaidom, izjavio je portparol filipinske vojske kapetan Džeferson Somera, a prenela agencija AFP.

Policajci koji su izašli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na mesto nesreće su rekli da se zabava održavala u kući Manuela Kasinerosa, dobrovoljca u provladinim oružanim snagama i vozača za katoličku crkvu.

Prema navodima policije, motiv napada nije do kraja razjašnjen, ali je Kasineros navodno pomagao vlastima u zaštiti radnika na plantažama kaučuka od iznude naoružanih bandi, uključujući grupe Abu Sajaf.

Militanti Abu Sajafa su prošle godine izvršili zasedu konvoja radnika sa plantaža, pri čemu su ubili šestoricu, a povredili 22 ljudi.
Pogledaj vesti o: Nova godina

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Filipini: Bomba na novogodišnjoj zabavi ubila šestoro

Izvor: Radio 021, 01.Jan.2014

Na filipinskom ostrvu Basilan u toku novogodišnje proslave eksplodirala je bomba, poginulo šestoro, dok je isto toliko gostiju povređeno.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.