Fajon: Situacija u Srbiji se dosta pogoršala

Izvor: Vesti-online.com, 03.Nov.2018, 19:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fajon: Situacija u Srbiji se dosta pogoršala

Poslanica Evropskog parlamenta Tanja Fajon ocenila je da se situacija u Srbiji dosta pogoršala u prethodnih godinu-dve, navodeći da "nema efikasne kontrole izvršne vlasti niti napretka u vezi sa vladavinom prava", kao i da bi Srbija trebalo da učini više u vezi normalizacije odnosa sa Kosovom.

Iznoseći utiske nakon nedavne posete Beogradu, ona je za vikend izdanje "Danasa" navela da u Srbiji proces reformi prema EU ide "jako polako", da nije napravljen korak u borbi protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << korupcije, kao i da su mediji "u dramatičnoj i teškoj situaciji".

- Posle dva dana sastanaka sa srpskim zvaničnicima, civilnim društvom, medijima, moj osećaj je jako negativan, retorika je vrlo opasna. Čula sam da se ljudi plaše da kritikuju, da su ograničeni, da je kontrola snažna. Još uvek postoje napadi na novinare, pravosuđe trpi snažan pritisak. Postoji neki strah šta će se desiti - istakla je Fajon.

Ona je ocenila da nije dovoljno da se samo razgovara o otvaranju i zatvaranju pregovaračkih poglavlja sa EU i da se usvajaju zakoni a da se kako je navela, "u praksi ništa ne menja".

- Želela bih da je Srbija faktor stabilnosti u regionu, da vodi razumnu politiku, ali izgleda da sada takve politike nema. Trenutno smo u situaciji da se pitamo šta se dešava sa demokratijom u Srbiji, sa slobodama - kazala je Tanja Fajon.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.