Elzan Bibić odbranio balkansku titulu na 1.500 metara

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Feb.2020, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski rekorder Elzan Bibić odbranio je titulu balkanskog šampiona na 1.500 metara na Prvenstvu u Istanbulu. Stazu je pretrčao za 3:50,21 minuta, što je za 12 sekundi sporije od njegove rekordne trke u Ostravi pre nedelju dana, ali sasvim dovoljno za pobedu u balkanskoj konkurenciji, uprkos zdravstvenim problemima. Bibićeva titula je, inače, jedini rezultat sa zlatnom medaljom u srpskoj ekipi koja je brojala 10-oricu atletičara i šest atletičarki.

Nekadašnji evropski šampion >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u dvorani, kuglaš Asmir Kolašinac osvojio je srebrnu medalju hicem 20,38 metara. Podbacio je favorizovani Armin Sinančević,koji je rekordom Srbije početkom februara 21,13 imao drugi rezultat u svetu ove zime. U Istanbulu je daljinom 19,72 metara osvojio bronzanu medalju.

Uz Sinančevića, još su tri bronzane medalje u srpskoj zbirci trofeja, osvojenih na Balkanskom dvoranskom prvenstvu: Strahinja Jovančević je u dalj skočio 7,79 metara, Milica Gardašević je merila 6,38 metara, dok je bronzanu medalju u sprint na 60 metara osvojila Milana Tirnanić rezultatom 7,40 sekundi.

Četvrta mesta osvojili su Lazar Anić (skok u dalj) 7,65 metara, Anja Lukić (60 metara prepone) 8,30 sekundi, Miloš Malešević (3.000 metara) 8:14,61 minuta (lični rekord), Luka Trgovčević (60 metara prepone) 7,99 sekundi.

Peti je u sprintu na 60 metara bio Aleksa Kijanović 6,79 sekundi, šesta Marija Stambolić na 800 metara 2:10,97 minuta, osmi Nikola Raičević na 3.000 metara 8:25,73 minuta, dok su devetim mestima takmičenje završili Milica Emini na 60 metara sa preponama 8,42 sekunde i Katarina Ilić na 400 metara 55,46 sekundi.

Boško Kijanović je takmičenje u sprint na 60 metara završio u kvalifikacijama rezultatom 6,92 sekundi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...