EP za košarkašice: Srbija – Slovenija 56:44, 24. minut

Izvor: Večernje novosti, 19.Jun.2017, 16:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evropske šampionke došle su na prag eliminacije s kontinentalnog prvenstva. Pobeda u poslednjem kolu imperativ za nastavak takmičenja TREĆA ČETVRTINADobre vesti na početku drugog poluvremena. Sonja Petrović počinje treći period u prvoj petorci. Obe selekcije su prokockale prve napade u nastavku meča. Tamara Radočaj pogađa trojku, ali Baričeva već u sledečem napadu pogađa sa preko sedam metara i vraća Slovenke na minus tri - 47:44. Jelena Milovanović ubacuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << petu trojku Srbije u dosadašnjem toku meča za potrebnih plus šest u 23. minutu - 50:44. Slovenački selektor, nezadovoljan jednom sudijskom odlukom, burno protestvuje i dobija tehničku grešku. Sonja Petrović pogađa slobodno bacanje, a potom poentira i sa poludistance za - 53:44 na isteku 23. minuta. Srpske košarkašice su na, dosad najvećih, plus 12 posle trojke Saše Čađo - 56:44, 24. minut.DRUGA ČETVRTINASrpkinje s 4:0 otvaraju drugi period i spuštaju prednost rivala na 30:25 u 12. minutu. Slovenačke košarkašice održavaju stečenu prednost, ali Maja Škorić sa šest poena posle skokova u napadu drži izabranice Stevana Karadžića na jednocifrenom minusu - 34:30, 15. minut. Sonja Petrović vezuje pet poena i trojkom vraća Srbiji prednost - 35:34, 16. minut. Ana Dabović poentira iz prodora, podiže seriju Srbije na 11:0 za 37:34. Petrovićeva pogađa dva bacanja za 39:34. Seriju Srbije 13:0 s penala prekida Evansova - 39:36, 18. minut.Posle nekoliko vezanih poena s linije slobodnih bacanja obe selekcije, Teja Oblak pogađa još jednu trojku za plus jedan Srbije pred ulazak u poslednji minut prvog poluvremena - 42:41. Poenima Dragane Stanković iz slobodnih bacanja postavljen je konačan rezultat prvih 20 minuta igre - 44:41. Ono što bi moglo da zabrine jeste povreda Sonje Petrović, koja je u poslednjem napadu u prvom poluvremenu posle šuta loše doskočila, pala na parket i uhvatila se za koleno. U suzama je otišla u svlačionicu, nadamo se da će moći da nastavi meč.PRVA ČETVRTINASrpske košarkašice odlično su otvorile meč trojkom Nevene Jovanović, da bi potom preko Petrovićeve i Milovanovićeve posle dva i po minuta igre došle do plus pet - 9:4. Posle tajm auta slovenačkog selektora, Slovenke brzo prave mini seriju 5:0 i dolaze do izjednačenja.Drugom trojkom Erkićeve na meču, Slovenija je prvi put na meču povela - 14:11, 6. minut. Posle dobrog početka, srpske košarkašice su pogubile konce u igri što Slovenke kažnjavaju i sa pet vezanih poena Oblakove (jedna trojka) dolaze do plus devet - 21:12, 8. minut. Nevena Jovanović pogađa svoju drugu trojku na meču - 21:15.Srpske košarkašice predvođene, pre svih Nevenom Jovanović, pokušavaju da uhvate rezultatski priključak, ali sa sedam vezanih poena Baričeve u finišu prve deonice Slovenke na prvi dvominutni odmor idu sa, dosad najvećih, 30:21.Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nalazi se na ivici eliminacije za prvenstva Evrope već posle prve faze takmičenja. Srpkinje su u prva dva meča doživele poraze od Francuske i Grčke, pa u poslednjem meču grupne faze protiv Slovenije moraju da ostvare pobedu kako bi ostale u prilici da odbrane kontinentalni tron. Koliko su izabranice Stevana Karadžića zakomplikovale sebi situaciju govori i podatak da im čak ni pobeda ne garantuje plasman u osminu finala EP, jer će u slučaju trijumfa Francuske protiv Grčke, Sloveniju morati da savladaju sa najmanje šest razlike. Dešavanja s meča Srbije i Slovenije pratite iz minuta u minut na sajtu “Novosti”.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.