Drašković: Vučić da spreči krah briselskih dogovora

Izvor: Press, 19.Mar.2013, 20:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drašković: Vučić da spreči krah briselskih dogovora

"Nisam optimista da će doći do dogovora. Očigledno je da da je briselski dijalog u opasnosti na pola koraka od sporazuma, a u Beogradu se opet razmahala takozvana patriotska stara retorika, stari ulatimatumi, povlačenje crvenih linija i udaranje u zid. To može da proizvede opasne posledice i za Srbiju i Srbe na Kosovu", ukazao je Drašković gostujući na Radio-televiziji Srbije.   
Prema njegovim rečima, ukoliko ovaj dijalog propadne, drugog dijaloga neće biti i ocenio da >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << će za njegov prekid biti optužena samo Srbija.   
"I ne samo da ćemo izgubiti datum za pocetak pregovora sa EU, nego će biti i presečeno strateško kretanje ove države ka Evropi", kazao je Drašković.   
Drašković je rekao da je Vučić, koji je šef vodeće partije i u vladi i državi, taj koji mora i može da spreči krah briselskog dijaloga i da je ovo "poslednji trenutak da pokušamo sve da se ne desi krah".   
Vučić je "jedina preostala politička figura i autoritet koji mora na svoja ledja da preuzme ovaj rizik" i ne sme da "dozvoli izvesni crni scenario i po Srbiju i Srbe na Kosovu ako dodje do kraha pregovora", podvukao je Drašković.   
Drašković je rekao da nam je Kosovo oteto i da "realnost kaže da je već sada država", podsetivši da je presudom Medjunarodnog suda pravde rečeno da proglašenje kosovske nezavisnosti nije protivno ni povelji UN, ni medjunarodnom pravu, ni rezoluciji 1244 SB UN.   
"Podržao sam one trenutke istine kada je o Kosovu nedavno govorio Dačić, odnosno kada je govorio 'lažemo vas već 13 godina da je Kosovo naše i kada u usta nametnemo da je Kosovo deo Srbije'. E, taj Dačić je preko noći, ne znam pod čijim pritiskom, promenio ploču i sada priča neke druge stvari. Kaže da Srbi na Kosovu u Zajednici srpskih opština moraju da dobiju zakonodavnu, sudsku, izvršnu vlast i policiju", kazao je Drašković.   
On je dodao i da Dačić ovim traži atribute države na Kosovu.

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Drašković: Vučić da spreči krah u Briselu

Izvor: Mondo, 19.Mar.2013

Lider SPO kaže da nije optimista i da je dijalog "očigledno u opasnosti" pa je pozvao prvog potpredsednika vlade da se maksimalno uključi u proces..."Nisam optimista da će doći do dogovora. Očigledno je da da je briselski dijalog u opasnosti na pola koraka od sporazuma, a u Beogradu se opet razmahala...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.