Đurić: Brisel da reaguje zbog blokade na Kosovu

Izvor: Mondo, 06.Apr.2016, 12:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đurić: Brisel da reaguje zbog blokade na Kosovu

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić izjavio je da Priština tokom pregovora u Beču nije bila sklona tome da se postigne dogovor o transportu opasnih materija i ocenio da je to politička blokada.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Đurić je rekao da Beograd ne stvara prepreke i barijere za normalno odvijanje trgovine i da bi pitanje zabrane kamionima iz centralne Srbije koji prevoze opasne materije da uđu na Kosovo i Metohiju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << trebalo rešiti dijalogom, a da je trenutna situacija štetna, nepotrebna i loša za obe strane.

"Sve ovo je, po mom viđenju, nepotrebno i destruktivno", rekao je Đurić novinarima u Beogradu.

On je naveo da Beograd očekuje od Brisela da stvori uslove za normalno odvijanje političkih odnosa i za nastavak razgovora i rešenje problema.

"Sa naše strane nema nikakvog probema. Jednostavno, potrebno je umiriti separatiste", rekao je Đurić.

Đurić je naveo da je ukupna vrednost trgovine opasnim materijama oko dva miliona evra, a da godišnje pređe oko 400 cisterni sa gorivom.

"Cisterne i sad prelaze normalno, cisterne u centralnu Srbiju ulaze normalno, prevoznici su se snašli, tako da je to jedna politička blokada koja suštinski postoji samo u glavama i na papiru", rekao je Đurić.

Upitan kad će biti nastavljen dijalog Beograda i Prištine, Đurić je rekao da je Beograd srpeman da se dijalog nastavi odmah, bilo u Beču, bilo u Briselu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

BLOKADA KAMIONA Đurić: Sa naše strane probema nema, Priština ne želi dogovor

Izvor: Blic, 06.Apr.2016

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić izjavio je danas da Priština tokom pregovora u Beču nije bila sklona tome da se postigne dogovor o transportu opasnih materija i ocenio da je to politička blokada, koja suštinski postoji samo u glavama i na papiru...Đurić je rekao da Beograd...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.