Da li se sprema KARANTIN za naše turiste? Predrag Kon razjasnio sve nedoumice oko TESTIRANJA!

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Avg.2020, 09:42

Da li se sprema KARANTIN za naše turiste? Predrag Kon razjasnio sve nedoumice oko TESTIRANJA!

Juče u toku popodneva stiglo je 1.500 zahteva za testiranje

Crna Gora je nedavno otvorila granice za naše građane, pod uslovom da imaju negativan PCR test ne stariji od 72 sata ili pozitivan serološki test.

Međutim, ono što bi moglo da pokvari našim turistima letovanje je karantin, a govorilo se da će možda po povratku u našu zemlju morati u samoizolaciju.

-Nove mere se uvek spremaju, ali nikakve nove mere se ne predviđaju, niti karantin za naše >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << građane- rekao je dr Predrag Kon.

On je odgovorio i na pitanje da li postoji mogućnost da Crna Gora ukine ove uslove za naše građane, tj. da li ćemo moći da uđemo u tu zemlju bez testova.

-Po onome što su svojevremeno dali kao kriterijum, 25 zaraženih na 100.000, ako se održi ovakva situacija, to će biti za nedelju dana otprilike.

Mnoge zemlje traže turistima PCR ili serološki test za ulazak, a ono što mnoge zbunjuje je da li se računa 48/72 sata od uzimanja uzoraka ili od dobijanja rezultata...

-Da, to mnoge zbunjuje. Na rezultatima testa piše i kada je uzet materijal i izdat rezultat, a šta se od toga traži, to zavisi od zemlje. Najčešće traže 48 iil 72 sata od uzetog materijala, ali ima i zemalja koje računaju od izdavanja rezultata- pojasnio je epidemiolog.

Dr Kon je istakao i da su samo juče u toku popodneva dobili 1.500 zahteva za testiranje.

-To nisu pojedinci nego porodice. To je ogroman novi pritisak na laboratorije, nemamo najmanje dve nedelje slobodnih termina - rekao je on i dodao da rezultati obično stižu za 24 sata.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.