Izvor: Piplmetar.rs, 24.Avg.2023, 09:31

Da li je među njima Prigožin: Tela pronađena nakon pada aviona stigla u mrtvačnicu, iz Kremlja ni glasa

Ruske vlasti su potvrdile da je Prigožin bio u letelici koja se srušila

Foto-kolaž: Tanjug/AP, AA/ABACA/Abaca Press/Profimedia


Jutro nakon što su ruske vlasti saopštile da je šef paravojne grupe „Vagner“ Jevgenij Prigožin bio u letelici koja se u sredu 23. avgusta srušila u ruskoj Tverskoj oblasti, nema zvaničnih potvrda da je njegovo telo identifikovano.
Spasilačke službe su kasno sinoć saopštile da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << izvučeno svih deset tela sa mesta nesreće, ali zvaničnih potvrda o identifikaciji žrtava nema.
Objavljen je spisak putnika i članova posade koji su bili u avionu, a među njima je bio i Dmitrij Utkin, Prigožinova desna ruka.
Podsetimo, avion tipa Embraer leteo je iz Moskve za Sankt Peterburg.
Iz časa u čas: 09:27 Istražni komitet se oglasio o padu aviona 09:14 Određeno ko će voditi istragu o padu aviona? Ivan Sibul, stručnjak koji je radio na brojnim istragama o avionskim nesrećama, navodno će biti glavni za istragu u slučaju pada Prigožinovog aviona.
08:49 Tela donesena u mrtvačnicu Tela žrtava iz srušenog aviona prebačena su u mrtvačnicu u Tveru
Tela pogibših pri krušenii samolёta Evgeniя Prigožina uvozяt v morg Tverihttps://t.co/CJ7aLSr7ht pic.twitter.com/ACmRbPIFrG— Taйga (@tayganews) August 24, 2023
08:46 Rep aviona pronađen kilometrima od mesta nesreće Deo repa aviona Embraer, u kojem je bio osnivač Vagner grupe Jevgenij Prigožin, pronađen je 3,5 kilometara od mesta pada, javlja RIA Novosti.
08:37 Blokirano područje gde je pao avion Ruski mediji javljaju da nije moguće pristupiti području gde se srušila letelica. Od jutros pristižu samo nova vozila vladinih službi.
08:35 „Moj sin nije ni znao koga vozi“ Otac Rustama Karimova, pilota aviona u kojem je bio Prigožin, tvrdi da njegov sin nije mogao da zna ko je bio na spisku putnika.
08:00 Ko je osim Utkina i Čelakova još bio u avionu? 07:22 Avion ostao u vazduhu 26 minuta Avion Embraer Legacy, koji se srušio u sredu uveče, 23. avgusta, u blizini sela Kuženkino u Tverskoj oblasti, ostao je u vazduhu manje od pola sata.
Kako prenosi kanal Vesti, mlaznjak je nestao sa radara 26 minuta nakon poletanja.
07:20 Putin i dalje ćuti Ruski predsednik Vladimir Putin do sada se nije oglasio u vezi sa padom aviona Jevgenija Prigožina.
Sinoć, ubrzo nakon što je objavljena vest da se Prigožin nalazi u avionu „Embraer“, Putin se pojavio na događaju u Kurskoj oblasti povodom obeležavanja godišnjice čuvene bitke iz Drugog svetskog rata.
Tokom događaja odao je počast Rusima koji su poginuli tokom takozvane „specijalne vojne operacije“ u Ukrajini, ali nijednom rečju nije pomenuo Vagner ili Prigožina.
07:11 Kakva je budućnost Vagnerovaca nakon Prigožina? I dok detalji o tome šta je izazvalo avionsku nesreću još uvek nisu poznati, ono što je jasno je da je Vagner, plaćenička organizacija koju je Prigožin osnovao, u suštini prvo razdvojena, a sada i dramatično desetkovana.
07:09 Ko je sve bio u avionu? 06.40 Podoljak: Putin ne prašta Mihail Podoljak, savetnik šefa kabineta ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, rekao je da je šef ruske plaćeničke grupe Vagner Jevgenij Prigožin, potpisao sopstvenu smrtnu presudu.
Podoljak je na Tviteru nakon prijave o nesreći, objavio „Što se tiče Prigožina: moramo sačekati da se ratna magla razveja”.
05.06 Odneta tela stradalih Dva pogrebna minibusa odnela su tela poginulih u avionskoj nesreći. Sva tela odneta su u Tver, u mrtvačnicu.
04.26 Opraštanje od žrtava Tokom cele noći, građani su donosili cveće i palili sveće ispred zgrade u ulici Zolnaja u Sankt Peterburgu u znak sećanja na stradale.
Foto: Tanjug/AP


(Telegraf.rs)


Opširnije
Izvor: Telegraf.rs

Nastavak na Piplmetar.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Piplmetar.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Piplmetar.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.