Izvor: B92, 15.Nov.2014, 13:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS protiv manjih plata i penzija
Novosadski odbor Demokratske stranke zatražio je da se stave van snage zakoni kojima se predviđa smanjenje plata i penzija.
Tim povodom, DS danas na više lokacija u Novom Sadu prikuplja potpise građana protiv smanjenja plata i penzija, a u toj stranci ocenjuju da mere štednje ne smeju da se odnose samo na građane, "dok vlada sve više troši".
Kako se tvrdi u saopštenju novosadskog odbora DS, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smanjenje plata i penzija proizvodi štetu za lični standard i kućni budžet građana, a ne proizvodi korist.
"Nepotrebni rashodi u budžetu nisu plate i penzije, nego loše poslovanje javnih preduzeća, stranačko zapošljavanje, velike subvencije javnom sektoru i odsustvo reforme PIO i RZ ZO. To su reforme koje treba da stvore uštede i obezbede sigurnost isplate penzija", smatraju u DS.
Iz DS navode i da je 10 meseci postojao solidarni porez kojim je, kako se tvrdi, od zarada građana oduzimano 10 milijardi dinara, dok je vlada povećala rashode za devet milijardi dinara, a prihodi su smanjeni za tri milijarde.
DS traži da se stavi van snage Zakona o privremenom uređivanju isplate penzija i Zakona o privremenom uređivanju osnovica za obračun i isplatu plata, odnosno, stalnih primanja kod korisnika javnih sredstava.
DS protiv manjih plata i penzija
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2014
Novosadski odbor Demokratske stranke zatražio je da se stave van snage zakoni kojima se predviđa smanjenje plata i penzija. Tim povodom, DS danas na više lokacija u Novom Sadu prikuplja potpise građana protiv smanjenja plata i penzija, a u toj stranci ocenjuju da mere štednje ne smeju da se odnose...






