Brnabić pozvala građane da izađu na referendum: DA. Da bi pred sudovima svi bili jednaki VIDEO

Izvor: B92, 15.Jan.2022, 13:11

Brnabić pozvala građane da izađu na referendum: "DA. Da bi pred sudovima svi bili jednaki" VIDEO

Premijerka Srbije Ana Brnabić pozvala je građane da izađu sutra na referendum i glasaju za promenu Ustava u oblasti pravosuđa.

Promena će kaže, doneti veću vladavinu prava i jače institucije u našoj zemlji.

"Sutrašnji dan je izuzetno važan za čitavu našu zemlju, da nam se nikad ne ponovi takozvana reforma pravosuđa iz 2009. koja je ustvari bila čista politička čistka sudija. U jednom danu otpustili su 837 sudija, zato što nisu bili politički podobni, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a ta čistka je sve građane koštala 44, 4 miliona evra", rekla je Brnabić novinarima u Obrenovcu gde je obišla dispečerski centar.

Ona je istakla da je referendum u ovom trenutku "najvažnija stvar za jačanje naše zemlje".

Premijerka je pozvala građane da glasaju za promenu Ustava, koja će, kako je naglasila, doneti nezavisno sudstvo i samostalno tužilaštvo.

Ona je i na svom zvaničnom Tviter nalogu objavila reklamni spot za referendum.

"Zašto je važno da sutra na referendumu glasamo DA se Ustav u oblasti pravosuđa promeni? Zato da se nikada više sudije ne bi birale u opštinskim odborima bilo koje stranke, da bi sprečili političke čistke sudija kakve smo videli 2009. i da bi pred sudovima svi bili jednaki. DA", napisala je premijerka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.