Brnabić i Koler o saradnji Srbije i MOR

Izvor: RTS, 07.Mar.2019, 19:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brnabić i Koler o saradnji Srbije i MOR

Predsednica Vlade Ana Brnabić razgovarala je sa direktorom Međunarodne organizacije rada za Evropu i Centralnu Aziju Hajncom Kolerom o konkretnoj saradnji Srbije sa ovom organizacijom i implementaciji Programa dostojanstvenog rada za period od 2019. do 2022.
Brnabićeva je objasnila da Vlada Srbije radi na reformama u sektoru obrazovanja, kao i prekvalifikacijama nezaposlenih u saradnji sa Nacionalnom službom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za zapošljavanje, kako bi se pratile potrebe tržišta i smanjila nezaposlenost u zemlji.

Premijerka je ukazala na to da je projekcija potreba za kadrovima na početnim pozicijama u IKT sektoru oko 3.000 ljudi godišnje, ali da se sva uložena sredstva u njihovo obrazovanje i prekvalifikaciju vraćaju kroz poreze i doprinose poslodavaca u budžet Srbije za manje od godinu dana.
Direktor MOR za Evropu i Centralnu Aziju pohvalio je napore koje premijerka lično ulaže u trasformaciju Srbije kao lidera u oblasti digitalne ekonomije i digitalne infrastrukture u regionu.
Koler je istakao da je digitalizacija velika šansa za Srbiju i premijerki uputio poziv za učešće na konferenciji, koju MOR organizuje povodom stogodišnjice osnivanja u Ženevi u junu ove godine, kako bi druge zemlje učesnice imale priliku da se upoznaju sa pozitivnim efektima u ovoj oblasti.
Značaj usvajanja i sprovođenja radnopravnih standarda
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izrazio je zadovoljstvo zbog posete visokih zvaničnika Međunarodne organizacije rada Beogradu, što je prva poseta na tom nivou Srbiji od 2004. godine i čestitao im na jubileju - 100. godišnjicu osnivanja i rada Organizacije koja se obeležava ove godine.

Tokom sastanka je iskazano zadovoljstvo zbog dosadašnjeg uspešnog razvoja međusobne saradnje i spremnost da se ona dodatno produbi i ojača.
Dačić je naglasio da Srbija pridaje izuzetno veliki značaj usvajanju i sprovođenju savremenih radnopravnih standarda a Srbija je privržena sprovođenju Agende UN-a za održivi razvoj do 2030, posebno u domenu iskorenjivanje siromaštva, jačanja inkluzivnosti i povećanje zaposlenosti.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.