Izvor: Blic, 25.Sep.2015, 16:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Borba za roditeljstvo se nastavlja
U prisustvu više od dve stotine zvanica, prijatelja, pacijenata i poslovnih partnera, Bolnica za ginekologiju sa porodilištem "Jevremova" proslavila je 25 godina uspešnog rada. Od pionirskih poduhvata prenatalne dijagnostike devedesetih do najsavremenijih postupaka lečenja steriliteta, u "Jevremovoj" je za 25 godina pregledano desetina hiljada pacijenata, a začeto i rodilo se približno 4.500 dece.
Četvrt veka rada "Jevremova" proslavlja kao prva visoko specijalizovana i vodeća >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ustanova u oblasti ginekologije, akušerstva i vantelesne oplodnje u regionu.
- Poštujući načela stroge lekarske prakse, stalnog usavršavanja kadra u oblasti dostignuća reproduktivne medicine, angažovanja najemininetnijih domaćih i evropskih konsultanta i embriologa stekli smo poverenje i ugled pacijenata u regionu. Veoma sam srećna što smo bili u prilici da sve naše pacijentkinje "saborce" na putu kao majčinstvu ugostimo ovde i prisetimo se tog puta - istakla je dr Ana Obradović-Crnobarić, direktorka "Jevremove".
- Nastavićemo da u okviru Holističkog centra povećavamo šanse za prirodno začeće, a da istovremeno, kada je neophodno pomoću najsavremenije opreme i postupaka povećavamo uspešnost vantelesne oplodnje. Kao i do sada najveća satisfakcija biće nam radost brojnih porodica i doprinos podmlađivanju demografske slike Srbije.
Od opšteg dijagnostičkog centra 1990. "Jevremova" postaje vodeća ustanova specijalizovana za lečenje steriliteta i vantelesnu oplodnju. Godine 2011. u okviru Bolnice osnovano je i prvo privatno porodilište u Srbiji. Danas je "Jevremova" članica MediGroup, prvog privatnog zdravstvenog sistema u Srbiji i lider u regionu u ispitivanju i lečenju neplodnosti i reproduktivnoj medicini. Ova ustanova ima dve operacione sale, veliku laboratoriju za vantelesnu oplodnju, intenzivnu negu, tri ambulante i pet apartmana sa 14 kreveta. Dušu Jevremove čini posvećeni tim od 50 doktora (profesora univerziteta i docenata), embriologa i sestara konstantno na raspolaganju pacijentima.
Jevremova deo MediGroup
MediGroup je prvi privatni zdravstveni sistem nastao udruživanjem iskustva, profesionalizma i stručnosti Opšte bolnice MediGroup, DZ "Jedro", DZ "Dr Ristić" i Specijalne ginekološke bolnice "Jevremova" sa porodilištem. U prethodne dve godine sistemu se pridružila i Specijalna oftalmološka bolnica Klinika Miloš, a otvoren je i Medigroup DZ Bulevar. U članicama MediGroup sistema danas radi više od 300 stalno zaposlenih doktora koji uz konsultante iz inostranstva predstavljaju tim od više od 700 doktora na raspolaganju pacijentima.









