Bojovićev advokat: Kalinić je bolestan

Izvor: Kurir, 20.Maj.2014, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bojovićev advokat: Kalinić je bolestan

Specijalni sud u Beogradu prihvatio je predlog odbrane Luke Bojovića da se obavi neuropsihijatrijsko veštačenje zdravlja optuženog Sretka Kalinića

BEOGRAD - Rezultati veštačenja stižu danas.

Specijalni sud u Beogradu prihvatio je predlog odbrane Luke Bojovića da se obavi neuropsihijatrijsko veštačenje zdravlja optuženog Sretka Kalinića, koji je svojim iskazom teretio Luku Bojovića za organizovanje niza teških zločina. Neuropsihijatri će, takođe, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pregledati i optuženog Miloša Simovića, a rezultati bi u sud trebalo da budu dostavljeni danas, kad će suđenje biti nastavljeno.

- Stav odbrane je da je Sretko Kalinić bolestan čovek. Mi smatramo da je njegov iskaz zloupotreba psihijatrije u policijske svrhe - izjavio je Borivoje Borović, jedan od branilaca Luke Bojovića.

Bojoviću, kao i članu „zemunskog klana“ Vladimiru Milisavljeviću, koji u zatvoru u Španiji čeka izručenje Srbiji, sudi se u odsustvu. Njih dvojica, kao i Simović i Kalinić, optuženi su za ubistvo Branka Jeftovića Jorge, kao i pokušaje ubistva Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka, kad su poginuli njihovi telohranitelji Dejan Živančević i Milutin Jovičić.

(J. S.)

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.