Izvor: Mondo, 01.Sep.2014, 23:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bjelica ukrasio jubilej
Univerzalni košarkaš protiv Irana je odigrao 100. utakmicu u dresu reprezentacije Srbije.
Foto: MN Press
"Dabl-dabl" učinak (18 poena, 10 skokova), pobeda nad Iranom i praktično obezbeđen plasman u osminu finala FIBA Svetskog kupa.
Mnogo je razloga za zadovoljstvo Nemanje Bjelice u ponedeljak predveče u Granadi, ali naš nadareni krilni igrač nije čovek koji ispoljava emocije na način vidljiv okolini...
"Tek posle utakmice sam saznao da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mi je stota za reprezentaciju. Nije loš osećaj", izjavio je nakon što je postao četvrti član srpskog "Kluba 100", posle Teodosića, Krstića i Markovića.
Bjelica je ušao u "A" tim leta 2009, nakon osvojenog zlata na Univerzijadi u Beogradu. Učestvovao je u pohodu do finala Eurobasketa u Poljskoj i od tada nije propustio nijednu akciju "orlova". Niz vredan pažnje i respekta.
U ponedeljak je poneo najveći teret u važnom duelu sa Irancima, pošto je na terenu proveo čak 35 minuta, za nijansicu više nego Bogdan Bogdanović. Posebno bitne uloge odigrao je u organizaciji napada i u skoku, gde je pokupio više od trećine ukupnog broja lopti za Srbiju.
"Zbog važnosti utakmice i velikog uloga, bilo je dosta tenzije. Za nas je ovo bilo kao finale. Najbitnije je da smo pobedili i da idemo u Madrid. Nadalje sve zavisi od nas".
Naredna utakmica, protiv Brazila (sreda, 18.00), mogla bi da odluči da li ćemo u osminu finala sa druge ili četvrte pozicije u grupi, bar prema kalkulaciji koja podrazumeva realne ishode ključnih mečeva do kraja prve faze SP.
Povezane vesti"Orlovi" poleteli ka Madridu!Đorđević: Biće utakmica i za Krstića
"Nemamo šta da izgubimo. Probaćemo da pobedimo, nećemo kalkulisati na bilo koji način. Nikada to nismo ni radili. Iskoristićemo dan pauze da se malo odmorimo od košarke i spremimo se za Brazilce i Špance".
Mada o tome najbolje govori velika minutaža, Bjelica je potvrdio da je sve u redu sa njegovim kolenom, koje mu je pravilo probleme nakon udarca zadobijenog u pripremnom okršaju sa Novim Zelandom, pre osam dana.







