Banke i u krizi zaradile milijarde

Izvor: TvojPortal.com, 25.Dec.2011, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Banke i u krizi zaradile milijarde

/bizlife.rs/ Dobit banaka u Srbiji pre oporezivanja na kraju trećeg kvartala 2011. iznosi 25,1 milijardu dinara i za 21,2 odsto je veća nego u istom periodu prošle godine. Od 33 banke, koliko ih ima u Srbiji, gubitke je na kraju septembra uknjižilo 10 banaka u ukupnom iznosu od 6,9 milijardi dinara, objavila je Narodna banka Srbije.


Najveću dobit imale su Banka Inesa (7,8 milijardi), Raiffeisen banka (4,3 milijarde), Unikredit banka (četiri milijarde), Komercijalna banka >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << (tri milijarde) i Eurobanka EFG (2,2 milijarde).
Agrobanka je imala najveći gubitak (2,3 milijarde), zatim Alfa banka (1,3 milijarde), Vojvodjanska banka (1,2 milijarde), OTP banka (0,6 milijardi) i Findomestik banka (0,4 milijarde).
U izveštaju sektora NBS za kontrolu poslovanja banaka navedeno je da je na rast dobiti banka najviše uticao porast prihoda od kamata u iznosu od 9,1 milijarde dinara, što je 11,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine, zatim prihodi od naknada i provizija koji su iznosilii 1,9 milijardi i veći su za 7,8 odsto.
Broj zaposlenih u bankama je smanjen od početka godine za 243, tako da je na kraju trećeg tromesečja taj sektor zapošljavao 29.644 ljudi.
*izvor: Beta

ekonomijaSrbijakrizabankezaradjene milijarde

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.