Bajden je naš najveći neprijatelj; predstavili najmoćnije oružje na svetu VIDEO/FOTO

Izvor: B92, 15.Jan.2021, 10:22

"Bajden je naš najveći neprijatelj"; predstavili "najmoćnije oružje na svetu" VIDEO/FOTO

Pjongjang -- Severna Koreja je na vojnoj paradi održanoj u centru Pjongjanga predstavila novi tip balističke rakete ua lansiranje s podmornice.

Povod za veliku vojnu paradu bio je završetek osmodnevnog kongresa Radničke partije koja je na vlasti.

Mediji su ovu balističku raketu opisali kao najmoćnije oružje na svetu, a događaju je prisustvovao severnokorejski vođa Kim Jong-un koji je na kongresu imenovan za glavnog sekretara stranke najavivši povećanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nuklearnog arsenala zemlje.

Prikaz vojne snage ove države dolazi samo nekoliko dana pre inauguracije izabranog američkog predsednika Džoa Bajdena kao i nakon retkog političkog sastanka na kojem je Kim Džong Un SAD proglasio najvećim neprijateljem svoje zemlje.

Fotografije koje kruže u medijima prikazuju promociju najmanje četiri velike crno-bele rakete koje su pronesene pored mase ljudi koja je uz najveće počasti držala zastavu Severne Koreje.

Analitičari su naveli da ovo oružje nikad dosad nije viđeno te su dodali da nova godina u Severnoj Koreji donosi i nova naoružanja.

Obučen u kožni kaput i sa šubarom na glavi, Kim je sve vreme bio nasmejan i zadovoljno je mahao prisutnima na vojnoj paradi koja se održala na trgu Kim Il-sung gde su se nalazile i pešadijske trupe, artiljerija i tenkovi.

"Najmoćnije oružje na svetu, balističke rakete za lansiranje s podmornica predstavljane su jedna za drugom snažno pokazujući moć revolucionarnih oružanih snaga", objavila je korejska centralna novinska agencija.

Na ovom događaju nije predstavljena najveća interkontinentalna balistička raketa (ICBM) Severne Koreje koja je otkrivena na mnogo većoj vojnoj paradi održanoj u oktobru prošle godine kada je proslavljana 75. godišnjica osnivanja Radničke partije.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.