
Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Feb.2021, 01:17
BUGARSKA NEGODUJE ZBOG "ASTRAZENEKE": Oteli ste nam nadu iz ruku
Oštar ton iz Bugarske, nezadovoljni isporukom.
Ministar zdravlja Bugarske Kostadin Angelov je kritikovao kompaniju AstraZeneku da nije ispoštovala dogovorenu isporuku vakcina i tražila je momentalnu distribuciju 52.800 doza, koje su pomerene za 1. mart, uz poruku da je ova farmaceutska kuća otela nadu bugarskom narodu.
U pismu u kojem provejava oštar ton, Angelov je napisao da neuspeh AstraZeneke da isporuči dogovorene vakcine "kompromituje masovnu vakcinacionu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << kampanju koja je Bugarska počela prošle nedelje", preneo je Rojters.
Brojni Bugari su pohitali u subotu da dobiju vakcine, čime se povećao broj imunizovanih građana, ali su brzo ostali bez AstraZenekinih doza.
Britansko-švedska kompanija je saopštila Evropskoj uniji da će smanjiti isporuku za 60 odsto zbog problema u proizvodnji.
Po EU šemi, Bugarska je naručila 4,5 miliona doza vakcine AstraZeneka, koje su planirane da stignu u narednih sedam meseci.
U februaru je trebalo da stigne 450.000 doza, a dopremljeno je 117.000 doza.
Isporuka 142.400 doza, potvrđenih 15. februara, sada je pomerena za 1. mart i smanjena je za dve trećine, naveo je u pismu Angelov.
"Nedostatkom vakcina koje su bile dogovorene sa vašom kompanijom, poslata je poruka bugarskom narodu: ''AstraZeneka vam je otela nadu iz ruku''", zaključuje se u pismu.
Nastavak na SrbijaDanas.com...