AMERIČKI VOJNICI VEŽBAJU KAKO DA ODBRANE EVROPU OD AGRESORA: Vojna vežba SAD i BiH počinje danas

Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Maj.2021, 08:35

AMERIČKI VOJNICI VEŽBAJU KAKO DA ODBRANE EVROPU OD AGRESORA: Vojna vežba SAD i BiH počinje danas

U BiH počinje zajednička vojna vežba oružanih snaga te države i američke vojske pod nazivom "Brzi odgovor 21"

U Bosni i Hercegovini danas počinje vojna vežba Oružanih snaga BiH i američke vojske, Brzi odgovor 21.

Vežba će biti održana na poligonima Manjača i Glamoč i u kasarni Dubrave, a trajaće do 2. juna. Njom će rukovoditi zapovedništvo američke vojske za Evropu i Afriku (USUCOM).

Vežba je deo velikih vojnih manevara koji se ove godine >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odvijaju na celom Starom kontinentu koji su nazvani "Branilac Evrope 21", a koji se sprovode sa ciljem uvežbavanja odbrane Evrope, odnosno, odvraćanja od moguće agresije i za očuvanje mira bilo gde u svetu.

Great to see US troops arriving for Exercise immediate response with The Ministry of Defence of Bosnia and Herzegovina.

Working and training with our allies increases our ability to work together to respond to security challenges and help keep citizens of BiH safe. @PodzicSifet pic.twitter.com/RfdIYwhVsi

— NATOBiH (@natobih) May 15, 2021

U vežbi će učestvovati oko 500 pripadnika Oružanih snaga Bosne i Hercegovine i 700 američkih vojnika.

- Sjajno je videti američke trupe kako stižu na vežbu s Ministarstvom odbrane Bosne i Hercegovine. Rad i obuka sa našim saveznicima povećava našu sposobnost zajedničkog rada kako bismo odgovorili na sigurnosne izazove i pomogli da građani BiH budu sigurni -  navedeno je na Tviter nalogu NATO-a u BiH.

Američka vojna vežba u BiH deo je velikih manevara kojima se šalje jasna poruka Moskvi ali i potencijalnim agresorima da će SAD stati ne samo iza članica NATO-a, već i iza svih drugih partnera i saveznika, uključujući BiH.

Vežba ove godine obuhvata 26 država, uključujući SAD, i oko 28.000 pripadnika multinacionalnih snaga fokusiranih na izgradnju "operativne spremnosti i interoperabilnosti između NATO saveznika i partnera".

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.