A CDC ćuti?

Izvor: B92, 28.Nov.2023, 18:56

A CDC ćuti?

Američki Centar za kontrolu bolesti (CDC) oglasio se povodom povećanog broja obolevanja dece u Kini.

Naime, iz CDC-a kažu da su u komunikaciji sa kineskim kolegama u vezi sve većeg straha ostatka sveta da bi se iz Kine mogla ponovo proširiti neka zarazna bolest.

Dejvid Dajgl, portparol CDC-a, izjavio je za Njuzvik da će ta američka federalna služba nastaviti da prati situaciju u Kini, kao i komunikaciju s kineskim kolegama.

CDC je srađivao sa kineskim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << partnerima preko 30 godina po pitanju zaraznih bolesti koje cirkulišu među globalnom populacijom, navedeno je iz CDC-a.

Podsetimo, SZO je izrazila zabrinutost zbog širenja misteriozne upale pluća u Kinu, a snimci koji su objavljeni na društvenim mrežama pokazuju prepune bolnice i čekaonice.

Od Kine je zatraženo i zvanično objašnjenje o čemu se radi, a Peking je dostavio izveštaj u kom su naveli da je reč o uobičajenoj infekciji upale pluća, kao i da je u pitanju kolektivni pad imuniteta jer je ta zemlja tek ove godine ukinula korona mere.

Ipak, SZO je navela da je potrebno da im se dostavi detaljnija analiza jer je svet ponovo u strahu da se iz Kine ponovo ne raširi neka nova zarazna bolest, poput koronavirusa.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.