Поповић: Више од 4.500 пријављених за стамбене кредите за младе

Izvor: GradskeInfo.rs, 19.Apr.2025, 15:02

Поповић: Више од 4.500 пријављених за стамбене кредите за младе

Помоћник министра у Сектору за финансијски систем Министарства финансија Огњен Поповић изјавио је данас да је за месец дана програма стамбених кредита за младе поднесено више од 4.500 пријава, као и да је 780 захтева у процесу одобравања и потписивања уговора. Фото: Дунав осигурање Он >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << је указао да осам од 10 највећих банака у Србији учествује у програму.
“Половина банака у Србији које нуде стамбене кредите су се укључиле у програм и све су из топ 10 највећих. Много је бољи одзив од онога што смо очекивали на почетку. Оно што је још више изненадило јесте интересовање. Знали смо да ће програм бити интересантан, али, већ сада имамо преко 4.500 пријава – обављених разговора, исказаних интересовања. А оно што посебно радује је да смо за месец дана већ на више од 780  потпуних захтева, који су у процесу одобрења, потписивања. Заиста добар почетак, радује статистика и структура самог интересовања, јер је распоређено по читавој земљи”, рекао је Поповић гостујући на ТВ Прва.
Како каже, највећи изазов је наћи праву некретнину, али реализација програма, према његовом мишљењу, говори да грађани ипак успевају у томе.
 
 
Потешкоће за европске компаније луксузних производа у Кини

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Поповић: Више од 4.500 пријављених за стамбене кредите за младе се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.