Аеродром „Никола Тесла“ дочекао седмомилионитог путника у овој години

Izvor: GradskeInfo.rs, 28.Nov.2023, 14:34

Аеродром „Никола Тесла“ дочекао седмомилионитог путника у овој години

Београдски Аеродром „Никола Тесла“ данас је дочекао седмомилионитог путника у овој години, коме су директор Аеродрома Франсоа Беризо и извршни директор за саобраћај авио-компаније Аир Сербиа Милан Маловић уручили ваучер за бесплатно повратно путовање за дестинацију по >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << избору. Фото: Танјуг/Сава Радовановић Путник је Александра Кандић из Ваљева, а путовала је директним летом националног авио-превозника Ер Србија за Лисабон, саопштио је Београдски аеродром.
„Са великим задовољством ћемо дочекати више од седам милиона путника у овој години, посебно с обзиром на чињеницу да смо превазишли рекорд од 6,2 милиона путника у препандемијској 2019. Овом резултату је, у највећој мери, допринела компанија Ер Србија која ове године такође бележи рекордан број путника и нових линија, као и значајан саобраћај осталих партнерских авио-компанија“, рекао је Беризо.
Истакао је да динамичан опоравак саобраћаја и континуирани радови на проширењу, модернизацији и повећању капацитета показују да смо на добром путу да Београдски аеродром постане кључно чвориште у региону. Аеродром ће до краја 2023. године забележити више од седам милиона путника, што је рекордни резултат, који превазилази број путника из 2019. године.
„Аеродром ‘Никола Тесла’ је наша матична база и витално чвориште са којег путници Ер Србије крећу ка великом броју дестинација до којих летимо из Београда. Седам милиона путника је до сада у 2023. години користило услуге аеродрома, а више од половине њих летело је управо Ер Србијом. Отуд и жеља да заједно обележимо тај успех“, рекао је Маловић.
У првих девет месеци ове године Београдски аеродром је угостио 42 одсто више путника него прошле године и 25 одсто више него у истом периоду 2019. године.
У истом периоду обављено је више од 62.000 летова, односно 26 одсто више него претходне године и 15 одсто више него у истом периоду 2019. године.
Mali: Jednako vodimo računa o svakom građaninu i svakom delu Srbije

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Аеродром „Никола Тесла“ дочекао седмомилионитог путника у овој години се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.