Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Maj.2026, 10:15
Хавана: Рубио провоцира војну агресију против Кубе
Министар спољних послова Кубе Бруно Родригес оптужио је америчког државног секретара Марка Рубија да провоцира војну агресију против Кубе и да лажно представља ту земљу као државу спонзора тероризма.
Фото: Танјуг/AP Photo/Ramon Espinosa
“Амерички државни секретар поново лаже како би >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << подстакао војну агресију која би довела до проливања кубанске и америчке крви”, навео је Родригес, преноси Ројтерс.
Он је поручио да Куба не представља никакву претњу по безбедност Сједињених Америчких Држава и оптужио Вашингтон да намерно покушава да изазове економски колапс и друштвени хаос на острву.
Раније у четвртак, Рубио је оценио да Куба “одавно представља претњу по националну безбедност САД”, тврдећи да се на острву налазе руске и кинеске обавештајне структуре.
Ројтерс: Иран и САД још нису постигли договор, али су се разлике смањиле
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Хавана: Рубио провоцира војну агресију против Кубе се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.










