Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Maj.2025, 15:46
Одржан Фото сафари “Јарослав Пап”
Фото-сафари Горњим Подунављем, посвећен чувеном фоторепортеру Јарославу Папу, одржан је овог викенда у Бачком Моноштору, а у ревиру “Казук” Специјалног резервата природе “Горње Подунавље”, непосредно уз вилу, постављена је спомен-плоча у Папову част.
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << nr
Како је саопштила Фото асоцијација Војводине, на спомен плочи је написано: “Великом пријатељу људи и природе”.
Додаје се да су на месту на којем је Јарослав преминуо снимајући јелене, пријатељи упалили свећу и поставили цвеће.
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
На овогодишњем фото-сафарију, шестом по реду, а другом откако носи Папово име, учествовало је десет фотографа по позиву, различитих генерација, који су, поред природе, снимали и обичаје и културу људи места познатог по називу “село на седам Дунава”.
У саопштењу се подсећа да је Јарослав Пап био уредник фотографије новосадског дневног листа “Дневник”, фоторепортер Тањуга и сарадник највећих светских новинских агенција.
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Прославио се фотографишући природу, а Удружење новинара Србије ове године донело је одлуку да највећа годишња новинарска награда за фотографију носи његово име.
Овогодишње фотографско окупљање одржано је у склопу пројекта “Моноштор – траговима будућности”, који је подржала Фондација “Сидро”, а организатори су Фото-асоцијација Војводине и Удружење грађана “Подунав” у сарадњи и уз логистичку подршку “Војводинашума”.
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Фото: Танјуг/ Ненад Михајловић/ nr
Студентски циркус по западној режији: Уместо – идеје црвени тепих, пикачу и брадате жене, али тензија не сме да спадне
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Одржан Фото сафари “Јарослав Пап” се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.











